W naszej ofercie znajdą Państwo: 

Anodowanie aluminium

To inaczej eloksacja (elektrolityczna oksydacja), powierzchniowa obróbka metali polegająca na elektrolitycznym wytworzeniu warstwy tlenku. Anodowanie stosuje się głównie w stosunku do aluminium i jego stopów. Anodowanie stosuje się w trzech celach: 

Barwienie aluminium

Jest to jedna z wielu część procesu anodowania aluminium. Polega to na pokryciu aluminium warstwą barwnika, który pod wpływem procesów chemicznych zostaje trwale na detalu aluminiowym. Zapraszamy do galerii by zobaczyć efekty barwienia aluminium.

Dostępne kolory:
Jeśli chcą Państwo uzyskać jakiś kolor,a nie mamy go w ofercie to prosimy o telefon czy jesteśmy w stanie wykonać dany kolor.

Anodowanie techniczne(twarde)

Ma na celu wytworzenie powłoki(od 25um-max.w zaleznosci od stanu i rodzaju materiału) na aluminium i jego stopach podczas procesu utleniania w odpowiednim procesie przy zachowaniu odp.temperatury,czasu oraz odpowiednich prądów. W porównaniu do tzw pokryc dekoracyjnych(do 12um)w/w powłoki są twardsze,grubsze i bardziej odporne na ścieranie. Twardośc ta powstaje w wyniku tworzenia się powłoki w 50% w głąb materiału i 50% na zewnątrz. W celu realizacji TWARDEGO ANODOWANIA istotną sprawą jest podanie:
Anodowanie twarde ma szeroki zakres zastosowania np:


Elektropolerowanie aluminium

Jest to proces chemiczny zwany inaczej wybłyszczaniem, który pozwala nadać detalowi połysk. Podobny efekt można uzyskac za pomocą wybłyszczania mechanicznego z tym, że ten proces jest pracochłonny i mało efektywny. Elektropolerowanie chemiczne jest procesem szybkim i można uzyskać rózne efekty. Istnieje również możliwość barwienia elektropolerowanego aluminium. Dostępne kolory są takie same jak w przypadku barwienia aluminium.

Elektrochemiczne polerowanie stali kwasoodpornej

Proces polerowania ma zapewnić połysk zbliżony połyskowi odbicia lustrzanego.Przeprowadza sie go przy zastosowaniu odpowiednich parametrów oraz przeznaczonych do tego rodzaju kąpielach.Efektem w/w procesu jest jednolita powierzchnia dowolnego detalu,bez dodatkowych operacji takich jak szlifowanie mechaniczne i polerowanie przy pomocy past i innych środków dostępnych. Podczas elektrochemicznego polerowania uzyskuję się powierzchnie twardszą,czystą i gładką. Ważną sprawą jest podanie informacji o gatunku stali.

Uwaga!

Przy zapytaniu prosimy o podanie rodzaju materiału i gatunku. W przypadku złego określenia rodzaju stopu i jego stanu elementy mogą podczas procesu ulec zniszczeniu.

Co nowego?

- nowa odsłona strony internetowej
- panel klienta gdzie można podglądać stan realizacji zamówienia
- podgląd na bieżąco wystawionych faktur

Kontakt

Biuro czynne w godzinach: 8:00-14:00

        533-246-027    (52)581-42-34


Życzymy miłego dnia!
© Copyright tadgen.pl 2012 | Wszelkie prawa zastrzeżone